Dr. Jonida Xhyra-Entorf: Përkthyese dhe mësuese për gjuhët shqip dhe gjermanisht
 

Dėftuesi:

Të dhënat sipas §5 TMG (Ligji gjerman për telekomunikacionin) dhe §2 DL-InfoV (Rregullorja gjermane për detyrimet informative dhe ofruesit e shërbimeve).


Dr. Jonida Xhyra-Entorf

Pėrfkthyese e autorizuar dhe e betuar pėr gjuhėn shqipe

Pėrkthyese nė profesion tė lirė dhe mėsuese pėr gjuhėt shqip dhe gjermanisht
Anėtare nė BDÜ
Klingerstrasse 28
D-81369 München
Germany


Tel: +49 89 354 2457
Faks: +49 89 7497 9323
Celular: +49 179 670 1541
E-mail: info@xhyra-entorf.de
Internet: www.xhyra-entorf.de


Në llogaritė e pėrkthimeve nuk përfshihet taksa e vlerės sė shtuar sipas §19 UStG tė sė drejtės gjermane. Numri i identifikimit pėr taksėn: 144/222/00275.


Kushtet e pėrgjithshme tė biznesit

Siguracioni pėr garancinė profesionale pranė Württembergische Versicherung, Postfach 100219, 76232 Karlsruhe, Gjermani. Pretendime pėr t’u bėrė garant nga ana e gjykatave tė huaja janė tė pėrjashtuara nga oferta e siguracionit. Ky pėrjashtim nuk vlen pėr vendet e Komunitetit Evropian dhe pėr Zvicrėn.


Lidhja bankare:
Commerzbank München
Kodi bankar: 700 800 00
Numri i kontos: 0750 359300
BIC/SWIFT: DRESDEFF700
IBAN: DE36 7008 0000 0750 3593 00


Pėrgjegjėse pėr pėrmbajtjen sipas § 10 pika Absatz 3 MDStV tė sė drejtės gjermane:
Dr. Jonida Xhyra-Entorf (pėr mėnyrėn e kontaktimit shikoni mė lart)

Pronar i domenit dhe formatues:
Klaus-Peter Entorf (pėr mėnyrėn e kontaktimit shikoni mė lart)

Udhėzim mbi pėrgjegjėsinė ligjore:

Megjithė kontrollin e kujdesshėm ne nuk marrim pėrsipėr asnjė pėrgjegjėsi ligjore pėr pėrmbajtjen e lidhjeve tė jashtme (links). Pėrgjegjėsia nė kėtė rast bie vetėm mbi ofruesit e tyre.


Burimet:

Faqja hyrëse

Sigla

Bücher

© utemov / Fotolia.com

Flagge & Karte Albanien

© Andreas Meyer / Fotolia.com

Flagge Albanien

© ben_photos / Fotolia.com

Flagge Deutschland

© DGAETA / Fotolia.com

Erde Europa

© Pixelwolf / Fotolia.com

Fotografi

Dr. Xhyra-Entorf

© Dr. J. Xhyra-Entorf

Kontakt

Email, Telefon, Mobil, Fax

© debert / Fotolia.com

Përkthime me shkrimm

Goldfische

© khz / Fotolia.com

Button Albanien

© Andreas Meyer / Fotolia.com

Button Deutschland

© Andreas Meyer / Fotolia.com

Përkthime me gojë

Meeting

© Paul Fleet / Fotolia.com

Mësimi i gjuhës

Schultafel

© erikdegraaf / Fotolia.com

Gjuha shqipe

Europa-Karte

© Gerhard Egger / Fotolia.com

Botime

Titulli i librit

© Harrassowitz Verlag

Kualifikime

Doktorhut

© bilderbox / Fotolia.com

Checklist

© Maksym Yemelyanov / Fotolia.com

 

Buch, Brille und Stift

© Tjall / Fotolia.com

Referenca

Hand mit Visitenkarte

© tirtop / Fotolia.com


Formatimi është bërë sipas një shembulli të ofruar nga freecsstemplates.org<

Privacy Protection


This website uses Google Analytics, a web analytics service provided by Google, Inc. (“Google”). Google Analytics uses “cookies”, which are text files placed on your computer, to help the website analyze how users use the site. The information generated by the cookie about your use of the website (including your IP address) will be transmitted to and stored by Google on servers in the United States. In case of activation of the IP anonymization, Google will truncate/anonymize the last octet of the IP address for Member States of the European Union as well as for other parties to the Agreement on the European Economic Area. Only in exceptional cases, the full IP address is sent to and shortened by Google servers in the USA. On behalf of the website provider Google will use this information for the purpose of evaluating your use of the website, compiling reports on website activity for website operators and providing other services relating to website activity and internet usage to the website provider. Google will not associate your IP address with any other data held by Google. You may refuse the use of cookies by selecting the appropriate settings on your browser. However, please note that if you do this, you may not be able to use the full functionality of this website. Furthermore you can prevent Google’s collection and use of data (cookies and IP address) by downloading and installing the browser plug-in available under https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en-GB.


Further information concerning the terms and conditions of use and data privacy can be found at http://www.google.com/analytics/terms/gb.html or at http://www.google.com/intl/en_uk/analytics/privacyoverview.html. Please note that on this website, Google Analytics code is supplemented by “ga('set', 'anonymizeIp', true);” to ensure an anonymized collection of IP addresses (so called IP-masking).


Source: www.datenschutzbeauftragter-info.de